poniedziałek, 25 listopada 2024

    Niedzielne łazęgowanie

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Podziel się

    W niedzielne przedpołudnie 22 sierpnia br. grupa miłośników historii naszego miasta wybrała się na kolejną łazęgę. Kustosz Izby Regionalnej Apoloniusz Twaróg przekazał informacje o usytuowaniu w latach sześćdziesiątych sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych w centrum Murowanej Gośliny, potem uczestnicy przeszli ul Dworcową, Kolejową i ścieżką wzdłuż torów kolejowych. Kustosz opowiadał o miejscach związanych z rozrywką i sportem, przedstawiał osoby, osobliwości i zdarzenia z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w.

    Ciekawymi wydarzeniami były mecze piłkarskie rozgrywane na boisku piłkarskim, które znajdowało się kiedyś na obecnym terenie Zakładu Przetwórczego Kazeiny. Mecze gromadziły wielu kibiców, najwięcej z nich, bo aż 3200 pojawiło się na meczu w Boże Ciało 1983 r., kiedy to Concordia pokonała 2:1 pierwszą drużynę Lecha Poznań w eliminacjach okręgowych Pucharu Polski w piłce nożnej. Dalsza trasa łazęgi przebiegała przez cmentarz ewangelicki, ul. Poznańską i park miejski.

    Tekst i zdjęcia: Arleta Włodarczak