wtorek, 3 grudnia 2024

    „Trzeba coś robić”

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Podziel się

    W piątkowy wiosenny wieczór, sala naszego ośrodka kultury, zamieniła się w klimatyczną salę klubową, po której roznosił się aromat parzonej kawy. W wygodnych sofach przy blasku świec w swój świat wrażliwości zabrał nas Przemek Mazurek z zespołem. „Trzeba coś robić”, to recital w pełni autorskich piosenek z kilkoma akcentami klasyków piosenki (W. Młynarskiego, J. Przybory, J. Kaczmarskiego, A. Osieckiej) w interpretacji artysty. 

    Sam o sobie pisze: „autor tekstów (słowo ,,poeta” zostawmy Norwidowi), autor muzyki (słowo ,,kompozytor” zostawmy Wasowskiemu), aranżer (m.in. utworów dla dzieci w wydawnictwie muzycznym), artysta kabaretowy (Afera, Kabaret z Woźnej, swego czasu – Kabareciarnia), instruktor śpiewu, nauczyciel muzyki, informatyk, redaktor radiowy, mąż, ojciec, współwłaściciel kredytu na 35 lat, miłośnik koszykówki.”

    Trudno jest zdefiniować muzykę i teksty P. Mazurka. Jego piosenki potrafią być aktorskie, literackie, kabaretowe, zahaczają o poezję śpiewaną. Jego koncerty to niezwykły koktajl muzyczny, złożony z wielobarwności dźwięków i różnorodności uczuć. Jego piosenki nie potrafią być obojętne, statyczne. Mówią i dotykają zawsze czegoś. Komentują aktualne wydarzenia polityczne i społeczne, by za chwilę w sposób dowcipny wyśmiać nasze przywary. Potem zasłuchujemy się w piękną liryczną balladę o miłości i przenosimy się do cudnego sadu dziadka. 

    Dowcipne prowadzenie, cudowna muzyka w mistrzowskim wykonaniu, żywy dialog z publicznością, sprawiły że godzina minęło nam niepostrzeżenie. Duża dawka dobrej energii z odrobiną refleksji była i jest zawsze bardzo pożądana. 

    Przemkowi Mazurkowi na scenie towarzyszyli niezwykli muzycy Paweł Głowacki na basie i Szymon Żurowski na skrzypcach i klawiszach. Kto nie był, niech żałuje.

    Koncert odbył się 22 kwietnia br. w ośrodku kultury przy ul. Mściszewskiej.

    Tekst Agnieszka Szymańska-Wojtera
    Zdjęcia: Tomasz Mizgier 

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł