poniedziałek, 2 grudnia 2024

    Przedostatni koncert V Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Podziel się

    W niedzielę 20 maja br. w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie  zaprezentował się utytułowany zespół kameralny „Amici Canti”  z Buku (łac. przyjaciele śpiewu) . Zespół powstał w Buku w 1996 r. z inicjatywy jego dyrygenta Leszka Górki,  tworzy go  grupa amatorów – pasjonatów sztuki wokalnej. Poza goślińskimi chórami był to jedyny polski chór, który wystąpił podczas tegorocznego festiwalu.

    W repertuarze zespołu znaleźć można dzieła religijne i świeckie, muzyki dawnej i współczesnej, utwory jazzujące, jak również opracowania muzyki rozrywkowej kompozytorów polskich, jak i zagranicznych.

    Zespół zaprezentował  bardzo dobre, zrównoważone brzmienie, szeroką dynamikę i sprawną artykulację. Dyrygent zaproponował ciekawą formułę koncertu muzyki przez wieki i zainteresował publiczność. Program był dostosowany do wielkości i sprawności technicznej śpiewaków zespół liczył tylko 15 osób, ale brzmiał  znakomicie. Swoim śpiewem wytworzyli dobry nastrój, publiczność reagowała spontanicznie. Program koncertu to w dużym procencie muzyka polska, usłyszeliśmy kompozycje m.in.: Michała Gomółki, Wacława z Szamotuł, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Marka Jasińskiego, Feliksa Nowowiejskiego i Romualda Twardowskiego.

    Zapraszamy  na  ostatni koncert  festiwalowy:

    niedziela 1 lipca 2012, godz. 20.45

    Kościół pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa

    Koncert Chóru Misja Pielgrzym z Daegu (Korea Południowa) – dyr. Lee Jae-Joon

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł