poniedziałek, 25 listopada 2024

    Pełne niespodzianek Wakacyjne Warsztaty Artystyczne 2021

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Podziel się

    Po raz kolejny zaprosiliśmy dzieciaki na „Wakacyjne Warsztaty Artystyczne”, przygotowane przez instruktorów naszego ośrodka. Autorskie programy zajęć opracowali: Agnieszka Szymańska-Wojtera „Kreatywne dzieciaki” i Bartłomiej Stefański „Warsztat Majsterklepki”. Tak przez dwa tygodnie w ośrodku kultury i w klubie osiedlowym od 12 lipca do 24 lipca 2021 r. działy się niezwykłe rzeczy.

    Morskie opowieści, czyli WARSZTATY KREATYWNYCH DZIECIAKÓW 

    W tym roku Kreatywni rozpoczęli swoją morską przygodę od wzięcia w ręce nożyczek, by powołać do życia gigantyczną rybkę z rafy koralowej, ale w wymiarze XXXL. Aby takie ryby łowić potrzebny był żaglowiec, który każdy z uczestników zbudował. W kolejnym dniu stworzyliśmy czarno-granatowy obraz, by zobaczyć kolorowe i niezwykłe dno morskie. Następnie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy niezwykłe akwarium gdzie pompony i nakrętki stały się rybami, meduzami, żółwiami. Na zakończenie naszych przygód wzięliśmy głęboki oddech i z uśmiechem na twarzy, chwyciliśmy pędzle do ręki by podziwiać niezwykły wschód i zachód słońca nad wodą.

    W każdym dniu warsztatów uczestnicy odkrywali swoje możliwości i potencjał twórczy. Sami zaskakiwali siebie, jak potrafią być kreatywni – mając w rękach materiały z recyklingu, czyli karton, nakrętki, starą koszulkę, patyki i kamienie. Dołożyliśmy do tego farby, kredki, pisaki i klej. I tak powstały niesamowite i zaskakujące prace plastyczne.

    WARSZTAT MAJSTERKLEPKI

    Grupa badaczy i poszukiwaczy przygód z letnich warsztatów sztuki, w skład której wchodzili ofiolodzy, entomolodzy, paleontolodzy i podróżnicy – odkrywcy dotarła w niezbadane zakątki wyobraźni i tam odkryła: najdłuższego węża świata, nieznane gatunki ogromnych owadów. Na płaskowyżu w środkowej części wysp Bergamutów dokonali sensacyjnego odkrycia organizmu kopalnego. Prawdopodobnie jest to szkielet Tyranozaura REXA, czule nazwanego REKSIO, którego odtworzyliśmy w toku prac rekonstrukcyjnych. W ostatnim dniu warsztatów uzupełniliśmy ekwipunek wyprawowy o kij włóczykija i worek na drogę z namalowanym za pomocą szablonu wizerunkiem włóczykija. Spakowaliśmy do niego fajne wspomnienia, ale zostało jeszcze dużo miejsca na nowe przygody. 

    Tekst: Agnieszka Szymańska-Wojtera, Bartłomiej Stefański

    Zdjęcia: Agnieszka Szymańska-Wojtera, Mariola Kozieł, Tomasz Mizgier, Bartłomiej Stefański