Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce

Co nowego

Podziel się

17 czerwca na Stadionie Miejskim zorganizowaliśmy Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce. 

W zawodach udział więzło 280 uczniów z 5 gminnych szkół podstawowych. Zawodnicy podzieleni zostali na 4 kategorie wiekowe: kl. 1-2, 3-4, 5-6, 7-8. 

Rywalizacja obejmowała starty indywidualne w konkurencjach biegowych:

  • biegi krótkie i rekordowe 23 serie eliminacyjne + 8 serii finałowych na 100 i 60 m,
  • biegi średnie na dystansach od 300 do 1000 m,

Konkurencjach technicznych:

  • skok w dal – łącznie oddanych i zmierzonych 250 skoków!
  • rzut piłeczką palantową – łącznie oddanych i zmierzonych 270 rzutów!

Mistrzostwa zwieńczyły sztafety szwedzkie dziewczyn i chłopców (400 – 300 – 200 – 100 m). 

Gratulujemy wszystkim młodym lekkoatletą!