17 czerwca na Stadionie Miejskim zorganizowaliśmy Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.
W zawodach udział więzło 280 uczniów z 5 gminnych szkół podstawowych. Zawodnicy podzieleni zostali na 4 kategorie wiekowe: kl. 1-2, 3-4, 5-6, 7-8.
Rywalizacja obejmowała starty indywidualne w konkurencjach biegowych:
- biegi krótkie i rekordowe 23 serie eliminacyjne + 8 serii finałowych na 100 i 60 m,
- biegi średnie na dystansach od 300 do 1000 m,
Konkurencjach technicznych:
- skok w dal – łącznie oddanych i zmierzonych 250 skoków!
- rzut piłeczką palantową – łącznie oddanych i zmierzonych 270 rzutów!
Mistrzostwa zwieńczyły sztafety szwedzkie dziewczyn i chłopców (400 – 300 – 200 – 100 m).
Gratulujemy wszystkim młodym lekkoatletą!

