czwartek, 21 listopada 2024

    Wielki finał

    Co nowego

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Wyjątkowy Skocko-Czerwonacko-Gośliński NOCNY Rajd Rowerowy

    Murowana Goślina, Skoki i Czerwonak połączą siły w wyjątkowym Skocko-Czerwonacko-Goślińskim NOCNYM Rajdzie Rowerowym.Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 17 listopada. Na imprezę składają się trzy odrębne trasy - skocka, czerwonacka i goślińska.

    Podziel się

    Jesteśmy po niesamowitym finale XXIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”, który odbył się w gościnnych progach Centrum Kultury i Sportu w dniu 22 marca br. Wysłuchaliśmy recytatorów z gmin: Czerwonak, Mosina, Stęszew, Suchy Las, Tarnowo Podgórne i Murowanej Goślina.

    Poprzez takie konkursy staramy się kształtować wrażliwość młodego człowieka, uczyć tego, co najpiękniejsze i wartościowe w życiu. Dzięki poznawaniu nowych, zróżnicowanych tekstów poetyckich wzbogacamy ich wiedzę literacką i słownictwo. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Co nie powinno nas dziwić, w końcu gościliśmy najlepszych adeptów sztuki władania słowem. Jury w składzie: Agnieszka Kajdaniak, Joanna Szalbierz-Kędzierska i Sławomir Heinrychowski nie mieli łatwego zadania. Dominowały oczywiście teksty naszych klasyków (J. Brzechwa, J. Tuwim, A. Fredro), ale pojawiły się również nowe, co nas bardzo cieszy. Zachwycały wszystkie prezentacje, świetnie dobrane teksty, doskonałe interpretacje i mistrzowska technika. I jak tu wybrać finałową trójkę w poszczególnych kategoriach wiekowych?! Najwięcej problemów jury w ocenie sprawiła grupa najmłodsza. W niej zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy.

    Wśród uczniów z klas 1-3 przyznano następujące miejsca i wyróżnienia reprezentantom gmin:

    1. Koryna Olejniczak (Mosina), 
    2. Sonia Szczepanik (Czerwonak),
    3. Gaja Szpot (Murowana Goślina).

    Wyróżnienie: Amelia Dopierała (Suchy Las), Nadia Louzary (Stęszew), Oliwia Sakowicz (Murowana Goślina).

    Wśród uczniów z klas 4-6:

    1. Natalia Zin (Suchy Las),
    2. Amelia Jankowska (Czerwonak),
    3. Antonina Weyna (Czerwonak).

    Wśród uczniów z klas 7 -8:

    1. Aleksandra Pawlik (Stęszew),
    2. Laura Wieczorek (Tarnowo Podgórne),
    3. Michał Mleczek (Murowana Goślina).

    Każdy uczestnik naszego konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i torbę z upominkami ufundowanymi przez Powiat Poznański. Finaliści otrzymali z rąk jury karty podarunkowe oraz upominki od Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina, które wręczyła burmistrz Justyna Radomska.

    Poezja pokazuje, opisuje to, co oczywiste, w nieoczywisty sposób. Dzięki niej pobudzamy wyobraźnię i kreatywność.Serdecznie dziękujemy jury, nauczycielom, instruktorom, a przede wszystkim uczestnikom konkursu za łączącą ich pasję w odkrywaniu nowych obszarów żywego słowa. Serdecznie dziękujemy ośrodkom kultury powiatu poznańskiego za pomoc organizacyjną i przeprowadzenie eliminacji gminnych. Było nam niezmiernie miło wszystkichWas gościć w Murowanej Goślinie, serdecznie zapraszamy za rok!

    Agnieszka Szymańska-Wojtera
    Zdjęcia: Kinga Mizgier