niedziela, 6 października 2024

    Wystawa grafiki komputerowej

    Co nowego

    UWAGA! ZMIANA W STYPENDIACH SPORTOWYCH

    Wnioski o stypendium sportowe na 2025 rok będzie można składać w Centrum Kultury i Sportu ul. Mściszewska 10 w terminie od 21.10.2024 r. do 29.11.2024 r. Wzór wniosku do pobrania będzie dostępny w Urzędzie oraz na stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu od 16.10.2024 r.

    Podziel się

    29.10.2021 r. w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” w Murowanej Goślinie odbyło się otwarcie wystawy prac Bartłomieja Liberskiego. To pierwsze wydarzenie zorganizowane w nowym sezonie kulturalnym w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” w całkowicie nowej odsłonie wizerunkowej. Dzięki remontowi podłogi, klub uległ totalnej metamorfozie. Remont został zrealizowany w ramach programu „Kulisy Kultury” Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach zadania: „Podniesienie jakości oferty kulturalno-edukacyjnej poprzez remont pomieszczeń w Klubie Osiedlowym Zielone Wzgórza”.

    Wystawa Bartłomieja Liberskiego jest pierwszą wystawą grafiki komputerowej w historii wystaw w Murowanej Goślinie i pierwszą indywidualną wystawą artysty. Bartłomiej Liberski uczęszczał na zajęcia do naszej Pracowni Sztuki. Już wtedy zajmował się pokrewną grafice techniką monotypii. Jego wczesne prace mogliśmy zobaczyć na wystawach poplenerowych oraz przeglądach Goślińskiej Inwentury Artystycznej ARA w naszych galeriach. Artysta jest absolwentem Collegium Da Vinci w Poznaniu. Temat muzyki w jego twórczości ma duże znaczenie. W swoich 23 grafikach komputerowych ilustruje utwory zespołu SHINEDOWN i innych zespołów, których twórczość wyjątkowo ceni i utożsamia się z ich przesłaniem. Wnikliwie analizuje teksty i dobiera swoje subiektywne graficzne środki wyrazu w ich obrazowaniu. Pracuje nad pomysłem, sporządza szkice rysunkowe, opracowuje komputerowo całość i drukuje w formie grafik. Każda z grafik jest autonomicznym dziełem sztuki współczesnej wyrażającym emocje i przemyślenia autora po wysłuchaniu utworów muzycznych. Na wielu grafikach widzimy autoportret artysty, który we własnej psychice doświadcza tego wszystkiego, co odnajdujemy w jego obrazach graficznych. Problemy poruszane w grafikach są uniwersalne, egzystencjalne i dotyczą każdego. Pod obrazami znajdują się tłumaczenia tekstów. Widzowie mogą skonfrontować obraz z treścią i odnaleźć własną ścieżkę interpretacji.

    Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański