środa, 27 listopada 2024

    „Piękna Niepodległa”

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Podziel się

    Po raz kolejny burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Urbański zaprosił mieszkańców naszej gminy na obchody Dnia Solidarności i Wolności w dniu 31 sierpnia br., w rocznicę porozumień sierpniowych. Gminne obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą w intencji solidarności i wolności, która odbyła się w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa o godz. 19.00.W homilii proboszcz parafii ks. Piotr Szymkowiak nawiązał do pamiętnych wydarzeń z sierpnia 1980 roku.

    Po mszy odbył się koncert zatytułowany „Piękna Niepodległa” przypominający przełomowe momenty naszej współczesnej historii. Dzięki utworom m.in. Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego wspominaliśmy „Solidarność”, która stała się przykładem, jak bez stosowania przemocy, działając w warunkach systemu totalitarnego, można zmieniać świat i realizować marzenia milionów. Wspominaliśmy jak słowa „solidarność”, „wolność” – były ważne i wielkie, nie dzieliły tylko jednoczyły. Znakomity koncert, pełen refleksji, zadumy i uniesień. Szkoda, że tak niewielu mieszkańców skorzystało z zaproszenia. Żal, że tak niewielu pamięta… .Wystąpili artyści z Krakowa: Marzena Michalczyk (wokal), Krzysztof Bigaj (wokal) i Mateusz Zastawny (fortepian).

     

    Arleta Włodarczak
    Zdjęcia: Bartłomiej Stefański