wtorek, 3 grudnia 2024

    Kino w Murowanej!

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Podziel się

    Mamy za sobą trzy udane sezony kina letniego w Murowanej Goślinie. Natomiast w październiku br. ponad pół tysiąca osób skorzystało z możliwości odwiedzenia kina objazdowego, które stacjonowało w auli przy ul. Mściszewskiej w Murowanej Goślinie, a które ośrodek kultury zorganizował wraz z Kinem Objazdowym „Zakrzywienie czasoprzestrzeni”.

    „Dwie korony”, „Emotki”, „Twój Vincent” oraz „Botoks” zaproponowano widzom w niedzielę 22 października, następnie dzieci szkolne oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej miały okazję obejrzeć „Emotki” jeszcze w poniedziałek. Filmy zaproponowane przez nasz ośrodek kultury oraz właścicieli kina objazdowego to zupełne „świeżynki”, tuż po premierach, w dodatku z różnych względów bardzo głośno komentowane tematy. „Dwie korony” – opowieść o życiu Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz zyskał zainteresowanie głównie dojrzalszej publiczności. Fenomenalnie sprawdził się seans dla dzieciaków – „Emotki” – które przybywały do auli albo wraz z rodzicami, albo po prostu z kumpelkami i kumplami z klasy (i tu ogromna przewaga lokalnego kina nad koniecznością wyjazdu do Poznania). „Twój Vincent” nagłaśniany mocno po pierwszych recenzjach krytyków i publiczności zachwycił także u nas. Natomiast „Botoks” zdecydowanie podzielił publiczność – od zachwytów nad mocnym kinem, po obrzydzenie dla płytkiego epatowania nieskładnymi scenami, tylko dla wywołania szoku.

    Skupmy się natomiast na premierze objazdowego kina w Murowanej Goślinie. Czy zdało egzamin? Frekwencja mówi, że zapotrzebowanie jest. Dla starszych dzieciaków, które (jak wspomniałam) mogą robić sobie grupowe wycieczki – doskonały pomysł na jesienne popołudnie. Cena? Korzystna, zwłaszcza, jeśli doliczyć do wypraw do Poznania koszt paliwa czy przekąsek i napojów, które w multipleksach osiągają kuriozalne ceny. Sala? Może „Avatara” wolelibyśmy obejrzeć na większym ekranie, ale dla takich filmów, jak nam zaproponowano, ten duży ustawiany ekran oraz nagłośnienie były w zupełności wystarczające i komfortowe. Nawet z twardymi, drewnianymi krzesłami publiczność sobie poradziła, zabierając z sobą na seans poduszki i kocyki. Swojsko, blisko. Dobre i bardzo dobre premierowe kino. Ja mam ochotę na więcej i trzymam kciuki za kino w Murowanej Goślinie!

    Monika Paluszkiewicz
    Zdjęcia: Arleta Włodarczak

    PS.1. Niestety z przyczyn technicznych nie odbyła się pierwsza planowana na niedzielę projekcja „Emotki. Film”. Ośrodek kultury przeprasza zawiedzione dzieci i ich rodziców.

    PS.2. Na następny wehikuł premier filmowych zapraszamy 23 listopada. Pokażemy „Listy do M.3” i „Potworną rodzinkę”.

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł