niedziela, 10 listopada 2024

    Rzeźby z IX Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka na wystawach w Poznaniu

    Co nowego

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Wyjątkowy Skocko-Czerwonacko-Gośliński NOCNY Rajd Rowerowy

    Murowana Goślina, Skoki i Czerwonak połączą siły w wyjątkowym Skocko-Czerwonacko-Goślińskim NOCNYM Rajdzie Rowerowym.Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 17 listopada. Na imprezę składają się trzy odrębne trasy - skocka, czerwonacka i goślińska.

    Podziel się

    Na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (na terenie Kampusu Cieszkowskich) 4 listopada o godzinie 12.00 w przepięknej, jesiennej scenerii i pełnym błękitnego nieba słońcu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej IX Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka.

    Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prorektor Uniwersytetu Artystycznego profesor Jacek Jagielski, Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu profesor Monika Kozłowska, Dziekan Wydziały  Leśnego Piotr Łakomy oraz Prodziekani.

    Ewa Grodzkaj z ramienia Fundacji przywitała przybyłych gości, przedstawiła prace artystów i powiedziała kilka słów o tym wydarzeniu, którego tematem był Dotyk Przeszłości.

    Do 6 grudnia można oglądać 8 rzeźb oraz zdjęcia rzeźb artystów z Chin – Meng Gao i Fu Zhen Wu, Arnaud Pottier z Francji, Marek Czarnecki z Niemiec, Ludmila Voloshanenko z Izraela, Peter Alpar z Rumunii, Ismet Jonuzi z Kosowa, Francisco R. Remiseiro z Hiszpanii, Małgorzata Więcław-Szafrańska, Dawid Szafrański oraz gospodarz festiwalu Grażyna Szymała-Wołyńska z Polski .

    Fundacja przekazała Wydziałowi Leśnemu rzeźby autorstwa chińskiego artysty Meng Gao zatytułowaną Modlitwa Dziewczyny oraz Arnaud Pottier  z Francji mająca tytuł MOAI 6.

    Dzień później, a więc 5 listopada o godzinie 13.00 w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu przy ulicy Wodnej odbył się wernisaż  wystawy poplenerowej RAMUS ARTIS Festival.

    Na pierwszym piętrze w sali parkietowej pokazane zostały rzeźby: Małgorzaty Więcław -Szafrańskiej, Francisco R. Remiseiro oraz Grażyny Szymała-Wołyńskiej.

    Wystawę otworzył dyrektor Muzeum pan Michał Brzostowicz oraz kurator wystawy z ramienia Fundacji Ewa Grodzka. Wśród gości był również Prorektor Uniwersytetu Artystycznego profesor Jacek Jagielski.

    Rzeźba Małgorzaty Więcław-Szafrańskiej zatytułowana Dotyk Przeszłości  zachęca do przestawiania krążków, już nie tych z dziecięcych zabaw, lecz trochę większych. W zależności od tego co  się wydarzyło w naszym życiu i jaki przyjęło kształt.

    Fundacja  RAMUS ARTIS przekazała właśnie tę rzeźbę do filii  muzeum na Ostrowie Tumskim Genius loci.

    Wystawa potrwa do 6 grudnia choć wiemy, że muzeum już teraz chciałoby ją przedłużyć.

    Projekt współfinansowany przez: 

    • Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
    • Samorząd Województwa Wielkopolskiego 
    • Gminę Murowana Goślina

    Organizator Fundacja RAMUS ARTIS
    Współpraca MGOKiR
    patronat Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

     

    Grażyna Szymała -Wołyńska

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł