poniedziałek, 25 listopada 2024

    „Dominus”

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Podziel się

    Dawna temu, a może nie tak dawno żył sobie złodziej. Nie był to zwykły rzezimieszek, ten kradł ludziom dźwięki i czas.. i ciągle było mu mało. Zabierał każdy dźwięk, dzwonek telefonu, płacz dziecka, śmiech, gwar ludzkich rozmów. I ciągle było mu mało. Jednak pewnego dnia Złodziej Czasu się zakochał, pomimo uczucia do ukochanej i jej zabrał głos – bicie serca. Dziewczyna umiera. Złodziej Czasu  zrozpaczony, postanawia oddać  dźwięk serca ukochanej, ale sam umiera. Wszyscy odzyskują dźwięki i głosy. Znowu słychać płacz dziecka, gwary rozmów, śmiech i wraca bezcenny czas…

    W telegraficznym skrócie przedstawiłam Państwu, treść premierowego spektaklu Teatru  Karamba. Był to spektakl niezwykły.

    Po pierwsze, był to teatr uliczny. Po drugie, nie było do tego spektaklu scenariusza. Reżyser Marcin Matuszewski, opowiedział krótką historię, nakreślił w zarysie charaktery bohaterów i dał wolną „rękę” młodym aktorom. To oni sami, stworzyli i „ubrali” swoich bohaterów, mimiką i ruchem scenicznym. Wielkie brawa za kreacje, fantazje i odwagę!

    Słowa uznania i gratulacje należy złożyć reżyserowi Marcinowi Matuszewskiemu i Bartłomiejowi Stefańskiemu za elementy scenograficzne.

    W spektaklu udział wzięli: Magdalena Bartczak, Julia Brońska, Karol Izeryt, Kuba Karpisiak, Lynn Kucharczyk, Karolina Mroczek, Cyprian Szostak, Eryk Walkowiak, Martyna Wojtera

    Premierę można było zobaczyć na płycie Nowego Rynku na oś. „Zielone Wzgórza” , 20 kwietnia br.

     

    Agnieszka Szymańska- Wojtera

     

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł