wtorek, 19 listopada 2024

    Dzień Wolności i Solidarności

    Co nowego

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Wyjątkowy Skocko-Czerwonacko-Gośliński NOCNY Rajd Rowerowy

    Murowana Goślina, Skoki i Czerwonak połączą siły w wyjątkowym Skocko-Czerwonacko-Goślińskim NOCNYM Rajdzie Rowerowym.Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 17 listopada. Na imprezę składają się trzy odrębne trasy - skocka, czerwonacka i goślińska.

    Podziel się

    Po raz kolejny Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Tomasza Łęckiego zaprosił mieszkańców naszej gminy na obchody Dnia Wolności i Solidarności, które obchodzimy w dniu 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych.

    To święto ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Święto było obchodzone po raz pierwszy w 25 rocznicę porozumień sierpniowych w dniu 31 sierpnia 2005.

    Nasze gminne obchody rozpoczęliśmy uroczystą mszą św., która odbyła się w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa o godz. 19.00. Okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz parafii ks. Marek Chmara ,który przypomniał nam o determinacji  i konsekwencji ruchu solidarnościowego domagającego się w imieniu wszystkich Polaków, pamiętnego lata 1980 roku, należnych sobie praw. Przypomnieliśmy sobie o tej  „Solidarności”, która stała się przykładem, jak bez stosowania przemocy, działając w warunkach systemu totalitarnego, można zmieniać świat i realizować marzenia milionów. Po mszy świetej odbył się recital Kuby Michalskiego, który przypomniał muzyczną atmosferę tamtych lat wykonując piosenki Jacka Kaczmarskiego. Na zakończenie Burmistrz Tomasz Łęcki podziękował wszystkim za przybycie i udział w obchodach.

    Agnieszka Szymańska-Wojtera