poniedziałek, 2 grudnia 2024

    Gminny Konkurs Recytatorski z okazji 90 – tej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Podziel się

    06autka_pla_v8.gifW dniu 14 listopada br. w ośrodku kultury odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestnicy wykonywali wiersze patriotyczne związane z Powstaniem Wielkopolskim. Konkurs ten odbył się przy okazji okrągłej rocznicy wybuchu Powstania. wiekowych. Za stołem jurorskim zasiedli: dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Arleta Włodarczak oraz Marcin Matuszewski.

    Jury przyznało następujące nagrody:

    grupa młodsza

    1. Dominika Kądzielowa (SP Łopuchowo)
    2. Marta Strejczyk (SP nr 1)
    3. Alicja Nowak (SP nr 1)

    grupa starsza

    1. Aleksandra Szymczak (SP Łopuchowo)
    2. Alicja Okińczyc (SP nr 1)
    3. Monika Puk (SP Białężyn)

    grupa najstarsza

     

    1. Beata Witczak (Gimnazjum nr 1)
    2. Weronika Tomicka (Gimnazjum nr 2)
    3. Beata Krzymieniewska (Gimnazjum nr 2)

    Fakt, że w konkursach wzięło udział tak wielu wykonawców jest bardzo pozytywnym objawem. Należy tylko pamiętać, żeby konkurs recytatorski nie stał się konkursem pamięciowym, podczas którego uczestnik popisuje się jedynie nauczonym na pamięć tekstem. Tym bardziej, gdy "na warsztat" bierze się tak dostojny temat jak Powstanie Wielkopolskie. Recytacja, to wiele godzin pracy nad tekstem, jego zrozumieniem, interpretacją i kulturą wykonawczą. W Murowanej Goślinie jest wielu pretendentów do opanowania tej trudnej sztuki. I to jest wspaniałe.

     

    Marcin Matuszewski