niedziela, 17 listopada 2024

    600 rocznica Bitwy pod Grunwaldem – twórcza integracja gmin Powiatu Poznańskiego

    Co nowego

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Wyjątkowy Skocko-Czerwonacko-Gośliński NOCNY Rajd Rowerowy

    Murowana Goślina, Skoki i Czerwonak połączą siły w wyjątkowym Skocko-Czerwonacko-Goślińskim NOCNYM Rajdzie Rowerowym.Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 17 listopada. Na imprezę składają się trzy odrębne trasy - skocka, czerwonacka i goślińska.

    Podziel się

    23 lipca 2010 r. w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyła się impreza upamiętniająca wydarzenia z 1410 r. w 600 rocznicę bitwy pod Grunwaldem zatytułowana „ 600 rocznica Bitwy pod Grunwaldem- twórcza integracja gmin Powiatu Poznańskiego”.

    600_rocznica.jpg 

    W projekcie uczestniczyło 17 przedstawicieli poszczególnych instytucji kultury Powiatu Poznańskiego. Każda z 17 gmin Powiatu Poznańskiego zaproszona została do udziału w tworzeniu wspólnego dzieła, którym jest odtworzenie obrazu „ Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Murowaną Goślinę reprezentowało czworo artystów: Marlena Majchrzak, Jarosław Kosakowski, Łukasz Szydłowski, Bartłomiej Stefański. Praca o wymiarach 214×110 cm. została wykonana techniką mieszaną na desce, weszła wraz z 16 pozostałymi pracami w skład  całości obrazu  o wymiarach 428x 990 cm.

    Bartłomiej Stefański