wtorek, 26 listopada 2024

    Zasłuchani w Requiem

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Podziel się

    7 czerwca 2018 r. w goślińskim kościele farnym mieliśmy przyjemność wysłuchać przedostatniego już koncertu XI Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego. Wystąpił Chór Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod dyrekcją prof. Przemysława Pałki. Zespół ten jest doskonale znany goślińskim melomanom. Koncert składał się z czterech części tematycznych. Publiczność została poprowadzona przez krajobrazy muzyki. Poczynając od pieśni sakralnej, przez repertuar bardziej rozrywkowy, po wieńczące dzieło koncertu „Requiem” W. A. Mozarta. To było jak podróż, przejście przez tajemne wrota do innego świata. To wykonanie wytworzyło wewnętrzną grawitację w kościele. Wszystkie dusze zostały przyciągnięte i zamknięte w duchową klamrę wspólnotowego przeżycia. Ten „astralny” utwór wydostawał się przez otwarte drzwi kościoła na zewnątrz. Najlepszym dowodem na jego wyjątkowe działanie był obrazek dzieci z rynku. Przywabione uwodzącym dźwiękiem zostawiły swoje rowery, hulajnogi i usiadły w wejściu kościoła zasłuchane.   

    Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański