poniedziałek, 25 listopada 2024

    Wiosna w końcu nadeszła

    Co nowego

    Stypendia sportowe – nowe wnioski !!!

    W związku z podjęciem przez Radę Miejską uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w CKIS w terminie od 1 do 31 grudnia 2024 r.

    „Poetycka jesień”

    W tym roku po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego głównym organizatorem jest Centrum kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Nasz konkurs  ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci i młodzieży. Chcemy doskonalić i uczyć prawidłowego interpretowania utworu, rozwijać pamięć, zasoby słownictwa, kształcić odwagę i śmiałość.

    Być w chórze…

    Chór, czyli grupa ludzi, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca jeden lub dwa wieczory w tygodniu, weekendy, wakacje, urlopy i szeroko rozumiany czas wolny na coś, czego efekt często trwa nie więcej, niż kilka minut. Mało tego: Ci ludzie widzą w tym sens! 

    Cukierek albo psikus 

    Za nami niesamowita, halloweenowa  zabawa przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie, która z roku na rok bije rekordy frekwencji. Przybyły tłumnie czarownice prosto z goślińskich sabatów, wróżki, super bohaterowie, wampiry oraz strasznie wesołe maszkary.

    Podziel się

    Na tegorocznym XIV Finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”, który odbył się 12 kwietnia br. w ośrodku kultury gościliśmy recytatorów z gmin: Czerwonak, Dopiewo, Mosina, Pobiedziska, Stęszew, Tarnowo Podgórne, Suchy Las i gospodarze Murowana Goślina. W sumie jury wysłuchało 22 młodych adeptów sztuki władania słowem.

    Już dawno nie było tak emocjonującego finału, bowiem wszystkie prezentacje były dobre i bardzo dobre. Jury miało przysłowiowy „twardy orzech do zgryzienia”. W końcu do Murowanej Gośliny przyjechali najlepsi. Były to osoby, które przeszły eliminacje szkolne i gminne. Dobór repertuaru, interpretacja, technika wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny był na najwyższym poziomie. Najbardziej trudną w ocenie była grupa starsza – gimnazjaliści, którą nazwano „grupą śmierci”, bowiem wszystkie recytatorki zaprezentowały bardzo wysoki poziom. I jak powiedział przewodniczący jury – Jerzy Hamerski :„ Nie było mowy o ocenianiu. Zamieniliśmy się w aptekarzy, aby wyłonić laureatów.”

    Jury w składzie:

    • Przewodniczący –Jerzy Hamerski
    • Jolanta Popiołkiewicz

    Po wysłuchaniu 8 prezentacji recytatorskich uczniów z klas 0 – 3  szkół podstawowych przyznać:

    1. miejsce Tomaszowi Urbaniakowi z gminy Tarnowo Podgórne,
    2. miejsce Agnieszce Krasuskiej z gminy Pobiedziska,
    3. miejsce Aleksandrze Barońskiej z gminy Suchy Las.

    Po wysłuchaniu 8 prezentacji recytatorskich uczniów z klas 4 – 6 szkół podstawowych postanowiło przyznać:

    1. miejsce Ewie Kaczorek z gminy Suchy Las,
    2. miejsce Adeli Witkowskiej z gminy Mosina,
    3. miejsce Mai Spychalskiej z gminy Murowana Goślina.

    Po wysłuchaniu 7 prezentacji recytatorskich uczniów z klas gimnazjalnych postanowiło przyznać:

    1. miejsce Justynie Machaj z gminy Suchy Las,
    2. miejsce Julii Gałęskiej z gminy Tarnowo Podgórne,
    3. miejsce Monice Kaźmierczak z gminy Czerwonak.

    Wyróżniono: Izabelę Witkowską z gminy Mosina,

    • Monikę Puk z gminy Murowana Goślina,
    • Olgę Żminkowską z gminy Pobiedziska.

    Na zakończenie konkursu dyrektor ośrodka Arleta Włodarczak podziękowała jury oraz wszystkim uczestnikom. Przypomniała, że Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie” był pierwszą imprezą cykliczną Powiatu Poznańskiego. Z tej okazji Powiat ufundował dla każdego uczestnika mały upominek. Laureatom nagrody wręczali Jerzy Hamerski, Jolanta Popiołkiewicz, Ryszard Pomin – radny Powiatu Poznańskiego oraz Agnieszka Szymańska – Wojtera.

    Serdeczne podziękowania i słowa uznania należą się wszystkim recytatorom oraz ich opiekunom, dziękujemy ośrodkom kultury za współorganizację konkursu, oraz Bartłomiejowi Stefańskiemu za scenografię, która zrobiła na uczestnikach duże wrażenie. Mamy nadzieję, że za rok na XV Konkursie Recytatorskim Uczniów szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”, również będzie tak emocjonująco, barwnie i subtelnie pięknie.

    Agnieszka Szymańska – Wojtera

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł