Od ośmiu lat Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie nie zapomina, a wręcz zachęca i mobilizuje środowisko artystyczne i mieszkańców do kultywowania tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Na samym początku organizowaliśmy wspólne, rozśpiewane, kolorowe i pełne przebierańców korowody kolędnicze. Później spotykaliśmy się w auli Gimnazjum nr 1, na wspólnym koncercie, gdzie prezentowały się wszystkie nasze zespoły i chóry. Dwa lata temu zmieniliśmy formułę Goślińskiego Kolędowania, koncerty odbywały się we wszystkich kościołach naszej gminy.
Podobnie było w tym roku, w jednym dniu 20 stycznia w czterech kościołach zaprezentowały się nasze chóry i zespoły wokalne:
Kościół pw. św. Tymoteusza w Białężynie
- Żeński Chór „Canzona – Absolwent”
Dyrygent Adrianna Wtorkowska- Kubińska
Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie
- Zespół wokalny „Goślińskie Chabry”
pod kierunkiem Marcina Matuszewskiego
Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie
- Chór Mieszany „Vocantes” i Chór „Don Bosco” z Parafii pw. św. Jana Bosko w Poznaniu pod dyrekcją Leszka Bajona
Kościół pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie
- Zespół śpiewaczy PZEiR „Goślinianka” pod kierunkiem Marzenny Karbowskiej
Były to koncerty, które sprawiły, że poczuliśmy się radośniejsi, lepsi i pełni nadziei. Mieliśmy wspaniałą ucztę duchową. Dziękujemy wszystkim proboszczom goślińskich parafii za życzliwość i ciepłe przyjęcie. Koncerty odbywały się po mszach św., niestety większość ich uczestników nie pozostała na koncertach. Po raz kolejny należy się zastanowić nad zmianą formuły Goślińskiego Kolędowania, aby jego X edycja miała publiczność.
Arleta Włodarczak